El Clasico: Wieczna rywalizacja Realu Madryt z FC Barceloną

Budzi się dreszczyk emocji, gdy zbliża się kolejne El Clasico – rywalizacja pomiędzy Realem Madryt i FC Barceloną, która zachwyca i elektryzuje kibiców futbolu na całym świecie.

El Classico - Real Madryt - FC Barcelona
El Classico - Real Madryt - FC Barcelona

Wielu ekspertów uważa, że są to najwięksi konkurenci w historii futbolu, biorąc pod uwagę prezentowany poziom, animozje i medialne zainteresowanie. W naszym artykule przyjrzymy się historii spotkań pomiędzy Królewskimi i Katalończykami, ich ostatnim meczom oraz rywalizacji w La Lidze.

Historia starć Królewskich z Katalończykami

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami miało miejsce 13 maja 1902 roku w ramach Pucharu Króla, a lepszym zespołem okazała się FC Barcelona, pokonując Real Madryt 3:1. Do tej pory rozegrano 249 meczów El Clasico, z których 97 wygrała FC Barcelona, Real Madryt triumfował 100 razy, a 52 spotkania zakończyły się remisem. Lionel Messi zdobył najwięcej goli w tych meczach – aż 18 bramek.

Ostatnie mecze El Clasico

Ostatnie spotkanie między tymi drużynami odbyło się 24 lipca 2022 roku, jednak był to tylko mecz towarzyski. Wówczas FC Barcelona pokonała Real Madryt 1:0 dzięki golu Raphinhi. Natomiast ostatni ligowy pojedynek miał miejsce 20 marca 2022 roku, kiedy to podopieczni Carlo Ancelottiego przegrali z Barceloną aż 0:4.

Debiut Lewandowskiego w El Clasico

W niedzielę Robert Lewandowski po raz pierwszy w karierze zagra w El Clasico. Polak będzie miał szansę wpisać się na listę strzelców tego prestiżowego spotkania, a kibice będą mogli obserwować jego akcje przeciwko klubowi z Madrytu, dzięki transmisjom firm takich jak STS, Betclic czy Fortuna.

barcelona real

Zacięta rywalizacja w La Lidze

Niedzielne spotkanie dziewiątej kolejki La Ligi będzie ważne również z innego powodu, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Real Madryt i FC Barcelona stoczą bój o triumf w tych rozgrywkach. Aktualnie obie drużyny mają po 22 punkty. Ekipa, która wygra w niedzielę, będzie miała pewien handicap przed kolejnymi spotkaniami. Jak dotąd jedni i drudzy tylko raz stracili punkty w sezonie 2022/23, zapowiadając niezwykłe widowisko w Madrycie.

Wyzwanie dla Lewandowskiego

Debiut Roberta Lewandowskiego w El Clasico to nie lada wyzwanie dla polskiego napastnika. W starciu z jednym z najpotężniejszych rywali będzie miał okazję udowodnić swoją wartość na międzynarodowej arenie oraz przyczynić się do sukcesu swojego zespołu. Lewandowski, który zdobył już liczne nagrody i wyróżnienia, ma teraz okazję do zapisania się w historii jednego z najbardziej prestiżowych meczów futbolu na świecie.

fc barcelona

Podsumowanie

El Clasico to nie tylko spotkanie piłkarskich gigantów, ale także historia rywalizacji, która trwa od ponad stu lat. Kiedy zbliża się kolejne starcie Reala Madryt z FC Barceloną, pasja i emocje kibiców futbolu na całym świecie sięga zenitu. Ostatnie mecze pokazały, że rywalizacja jest nadal zacięta, a niedzielne spotkanie dziewiątej kolejki La Ligi będzie kolejnym dowodem na to, jak wielkie emocje potrafi wywołać rywalizacja tych dwóch drużyn. Czy Robert Lewandowski w swoim debiucie w El Clasico wpisze się na listę strzelców? Odpowiedź poznamy już niedługo.