Znamy półfinalistów Ligi Mistrzów

champions-league-logo
fot. tomambroz / shutterstock

To były ćwierćfinały Ligi Mistrzów jakie lubimy i chcemy oglądać niemal bez przerwy. Na tym etapie rywalizacji nikt nie odpuszcza. Gra idzie o naprawdę wysoką stawkę – awans do finału, który odbędzie się 1 czerwca na Wembley. W grze pozostały 4 zespoły. Kto zapewnił sobie udział w półfinałach?

Kto jest faworytem do awansu do finału Champions League?

Bayern Monachium, FC Barcelona, Paris Saint Germain, Real Madryt, Manchester City, Atletico Madryt, Borussia Dortmund, Arsenal. 8 zespołów i tylko jedno marzenie. Znaleźć się w półfinale Ligi Mistrzów, którego wygranie da możliwość gry 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie w finale Champions League. Po wtorkowo-środowych meczach ćwierćfinałowych tylko w grze o finał w stolicy Wielkiej Brytanii pozostały cztery zespoły.

Przypomnijmy, że są to: Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, Real Madryt oraz Bayern Monachium. Obsada tegorocznych półfinałów Ligi Mistrzów jest piekielnie silna i niezwykle trudno jednoznacznie wskazać faworyta do gry w wielkim finale. W półfinałach mamy bowiem następujące pary: Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund i Real Madryt – Bayern Monachium.

Kiedy półfinały Ligi Mistrzów?

Pierwsze mecze półfinałowe piłkarskiej Ligi Mistrzów zaplanowano na 30 kwietnia i 1 maja. Rewanże odbędą się 7 i 8 maja.